sobota, 6 stycznia 2018

Wynajem samochodu na Malcie - porównanie ofert


Na Malcie z transportem publicznym bywa rożnie, a czasem nawet nie bywa. Autobusy spóźniają się, są przeładowane, a czasem nie przyjeżdżają wcale, albo po prostu nie zatrzymują się na przystanku. Własnie m.in. z tych powodów bardzo fajną opcją jest wynajęcie auta, szczególnie gdy się podróżuje z dzieckiem. 

Podczas naszego 7-dniowego pobytu auto mieliśmy do dyspozycji przez pełne 3 dni. Zdecydowanie ułatwiło nam to zwiedzanie wyspy, choć myślę, że 4 dni byłyby optymalne. Oczywiście okres wynajmu auta mocno zależy od położenia hotelu. Sliema jest atrakcyjnym miastem, skąd łatwo i szybko można dojechać do Valletty, która z kolei jest największym hubem komunikacyjnym wyspy. Mieszkając dalej od Valletty warto rozważyć dłuższy wynajem samochodu.

Poniżej znajdziecie tabelę, którą stworzyliśmy na podstawie otrzymanych z wypożyczalni ofert (okres wynajmu przypadał na połowę kwietnia 2017 r.). My zdecydowaliśmy się na Sundrive Car Rentals. Z wypożyczalni byliśmy bardzo zadowoleni. Obsługa przemiła i kompetentna, samochód dostarczony i odebrany spod hotelu, a i sam samochód niczego sobie - nowa Kia Rio.

Należy wspomnieć o jeszcze jednej ważnej informacji - na Malcie obowiązuje ruch lewostronny, ale jest to do opanowania.



1 komentarz

  1. Malta jest tak niewielka, że może warto zdecydować się na to, by przemieszczać się za pomocą rowerów. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś zrealizować taki pomysł.

    OdpowiedzUsuń