sobota, 6 stycznia 2018

Wynajem samochodu na Malcie - porównanie ofert


Na Malcie z transportem publicznym bywa rożnie, a czasem nawet nie bywa. Autobusy spóźniają się, są przeładowane, a czasem nie przyjeżdżają wcale, albo po prostu nie zatrzymują się na przystanku. Własnie m.in. z tych powodów bardzo fajną opcją jest wynajęcie auta, szczególnie gdy się podróżuje z dzieckiem. 

Podczas naszego 7-dniowego pobytu auto mieliśmy do dyspozycji przez pełne 3 dni. Zdecydowanie ułatwiło nam to zwiedzanie wyspy, choć myślę, że 4 dni byłyby optymalne. Oczywiście okres wynajmu auta mocno zależy od położenia hotelu. Sliema jest atrakcyjnym miastem, skąd łatwo i szybko można dojechać do Valletty, która z kolei jest największym hubem komunikacyjnym wyspy. Mieszkając dalej od Valletty warto rozważyć dłuższy wynajem samochodu.

Poniżej znajdziecie tabelę, którą stworzyliśmy na podstawie otrzymanych z wypożyczalni ofert (okres wynajmu przypadał na połowę kwietnia 2017 r.). My zdecydowaliśmy się na Sundrive Car Rentals. Z wypożyczalni byliśmy bardzo zadowoleni. Obsługa przemiła i kompetentna, samochód dostarczony i odebrany spod hotelu, a i sam samochód niczego sobie - nowa Kia Rio.

Należy wspomnieć o jeszcze jednej ważnej informacji - na Malcie obowiązuje ruch lewostronny, ale jest to do opanowania.1 komentarz

  1. Malta jest tak niewielka, że może warto zdecydować się na to, by przemieszczać się za pomocą rowerów. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś zrealizować taki pomysł.

    OdpowiedzUsuń